orkide çiçekleri neden dökülür

Orkide çiçeklerim neden dökülüyor

Orkidelerim ” doğal döngüde ” yani uzun yıllardır hepsine sahip olduğum ve aynı doğal döngüde düzenli olarak çiçek açtıkları anlamına geliyor. Orkide çiçeklerim neden dökülüyor ?Normalde bu, Kasım sonu ile Mart / Nisan yakınlarında biten bir zamandır. Diyelim ki Nisan-Kasım arası (tam çiçek açmış) bir orkide satın alacak olsaydım, bir fidanlık tarafından çiçek açmaya zorlanırdı.

Fidanlıklar bunu yapabilir çünkü doğa ipuçlarını sentetik olarak yeniden üreten ve böylece onları yıl boyunca çiçek açmaya zorlayan ılımlı bir ortam yaratırlar. Zorla açtıkları orkide çiçek açtığında onu satarlar. Satın alırsınız ve çiçekler düştükten sonra o orkide bir yıl boyunca normalde tekrar çiçek açmaz.
Orkideler tipik olarak yılda bir kez çiçek açar çünkü bir döngüdedirler. Bu döngü şöyle devam ediyor .

Çiçekler doğal olarak düşer

orkide çiçekleri neden dökülür

orkide çiçekleri neden dökülüyor

orkide, gelecek çiçeklenme mevsimini desteklemek için yeni yapraklar ve yeni kökler yetiştirir
Sivri uçlar, orijinal gövde / başaktan tamamen farklı bir noktadan büyümeye başlar
tekrar çiçek açar ve döngü tekrar eder

Orkideler bu dengede çalışır çünkü enerjilerini sürekli olarak bir döngüden diğerine değiştirirler.
Şimdi orkidene yapmanı tavsiye ettiğim şey bu …
Tüm çiçekler düşene kadar sapı geri kesmeyi bekleyin.
Daha sonra taze yeni karışım (besinler) vermek için saksı değiştirirdim.

Yaz

Yakın zamanda satın almadığım veya almadığım orkidelerin çoğu aylardır çiçek açmıyor. Bu sırada, eski yaprakları dökerek ve hem yeni yapraklar hem de kökler üreterek (çiçek açan) sonbahar çivilerine hazırlanıyorlar. Bu, doğal enerji döngüleri ve “aktif büyüme aşaması” olarak adlandırılıyor. Çoğu insan alttaki orkide yapraklarının sarardığını ve döküldüğünü görünce paniğe kapılır, ancak endişelenmenize gerek yoktur çünkü bu normalde doğaldır.

Yaprakları sarıya döndüğünde ya onları kesebilirsin ya da doğal olarak dökülürler ve kendilerini kapatırlar. Kesmeye karar verirseniz, kesilen kısma biraz tarçın serpin ve sterilize edilmiş kesici alet kullanın (tarçın doğal bir fungisittir).

Şu anda yaşadığım yer çok sıcak ve orkidelerimin çok kuru ya da çok sıcak olmadığından emin olmak istiyorum! Isıya maruz kalmalarını nem tepsilerine yerleştirerek, bazen buğulayarak ve iyi havalandırılmış bir alanda olmalarını sağlayarak düzenliyorum. Orkideleriniz dışarıda ise özellikle sıcağa dikkat edin. Orkide aslında güneş yanığı alabilir.

  • Düzgün sulanmalarını sağlarım.
  • Bunları, bir kısmını kendi başıma yaptığım nem tepsilerine yerleştiriyorum.
  • Bazen onları karıştırıyorum.
  • Fazladan gübre aldıklarından emin olurum.
  • Onları iyi havalandırılan bir yerde tutuyorum.
  • Yeni edinilmiş herhangi bir orkideyi çiçeklerini bırakır bırakmaz değiştiririm.
Bu, doğal enerji döngüleri ve "aktif büyüme aşaması" olarak adlandırılıyor. Çoğu insan alttaki orkide yapraklarının sarardığını ve döküldüğünü görünce paniğe kapılır, ancak endişelenmenize gerek yoktur çünkü bu normalde doğaldır.
Orkideler dolaylı güneşi severler. Orkideleriniz dışarıda ise özellikle sıcağa dikkat edin. Orkide aslında güneş yanığı alabilir.
Orkide, gelecek çiçeklenme mevsimini desteklemek için yeni yapraklar ve yeni kökler yetiştirir Sivri uçlar, orijinal gövde / başaktan tamamen farklı bir noktadan büyümeye başlar tekrar çiçek açar ve döngü tekrar eder

Cevap Bırakın