orkide vitamini türü

orkide neden vitamine ihtiyaç duyar? Vitaminler Orkide İçin Önemli Mi?

Bir orkide bitkisi satın aldığınızda ister bir phalaenopsis orkide, bir cymbidium orkide, bir vanda orkide ya da bir cinsler arası orkide türü olsun – beraberinde gelen saksı ortamının canlı ve sağlıklı kalması için yeterli olduğu doğrudur. Ancak, uzun bir süre tekrar tekrar çiçek açmasını istiyorsanız, bundan daha fazlasına ihtiyacı vardır. Bu yüzden orkidelerinize ara sıra orkide vitamini vermek önemlidir. Bu vitaminleri evde kendiniz yapabilirsiniz. İste orkide vitamini tarifi listem.

En iyi üç Doğal Orkide Vitamini

orkide vitamini evde yap

orkide vitamini evde yap

Hazır bulunan birçok orkide bitki gübresi olmasına rağmen, kendi doğal ev yapımı orkide bitkisi gıda versiyonunuzu yapmak çok daha iyidir çünkü yalnızca zararlı sentetik kimyasallara toksik maruz kalma riskinizi azaltmakla kalmaz, aynı zamanda fevkalade yaratıcı ve cep- değerli orkidelerinizi beslemenin kolay yolu.

Ezilmiş Yumurta Kabuğu

Yumurta kabukları, orkidelerin gelişmek için ihtiyaç duydukları bol miktarda kalsiyum ve potasyum ile doludur. Bu numara çok kolay. Yumurta kabuklarını saklayın ve bir blender veya havan kullanarak ezin.

Kurutulmuş Tavuk Kemiği

Kurutulmuş tavuk kemikleri, orkideleriniz için inanılmaz bir kalsiyum ve magnezyum kaynağı olabilir.

Bu ikinci orkide gübre formülü için SF Gate’ten bu tarifi deneyelim . İşte yapmanız gerekenler:

Tavuk kemiklerini kurutun (belki bunu eşit aralıklarla bir kağıt havlu koyarak ve ardından bir veya iki gün güneşin altında uzanarak yapabilirsiniz)

İnce kum benzeri bir kıvama gelene kadar harç ve havaneli kullanarak dövün.

Azot için yeşil çay yaprakları ekleyin

Doğal nitrojen, potasyum ve fosfor getiren sütü ekleyin

Bir çay kaşığı pekmez ekleyin

Karışımınız kahverengiye dönene kadar iyice karıştırın

Orkidelerin ihtiyaç duyduğu eser miktarda niasin, riboflavin, tiamin içeren pirinç suyunu dökün.

Bu doğal orkide gübresini büyüme mevsimi boyunca ayda bir veya iki kez kullanabilirsiniz . Orkide yetiştirme ortamına az miktarda dökün. Orkidelerinizi toprakta yetiştiriyorsanız yeşil çayı atlayın.

orkide vitamini türü

orkide vitamini türü

Orkidenizi ne sıklıkta Gübrelemelisiniz?

Orkide gübreleri çok önemliyken, orkide bitkileri çok fazla gübreden çok azla daha iyi sonuç verir.

Toprakta veya kabuğunda beyaz kabuklanma, kahverengi ve solgun yapraklar veya yapraklar ve kararmış kökler, aşırı döllenmiş orkide bitkisinin tipik belirtileridir .

Türk Orkide Topluluğuna göre, çoğu orkide yetiştiricisi “zayıf, haftalık” yaklaşımı önermektedir; bu, her sulandıklarında güçlü bir tam doz olarak vermek yerine seyreltilmiş bir miktarda (1/4 kuvvetinde) gübre uyguladıkları anlamına gelir.

Ezilmiş Yumurta Kabuğu, Kurutulmuş Tavuk Kemiği yada Azot için yeşil çay yaprakları ekleyin.
Türk Orkide Topluluğuna göre, çoğu orkide yetiştiricisi "zayıf, haftalık" yaklaşımı önermektedir; bu, her sulandıklarında güçlü bir tam doz olarak vermek yerine seyreltilmiş bir miktarda (1/4 kuvvetinde) gübre uyguladıkları anlamına gelir.
Tavuk kemiklerini kurutun (belki bunu eşit aralıklarla bir kağıt havlu koyarak ve ardından bir veya iki gün güneşin altında uzanarak yapabilirsiniz) İnce kum benzeri bir kıvama gelene kadar harç ve havaneli kullanarak dövün.

Cevap Bırakın